Як стрімко лине час! Тільки зовсім недавно росіяни задавалися питанням про те, які вихідні дні їх очікують у святкування нового 2017 року, а потім і всіма улюблених свят – дня захисника вітчизни та міжнародного жіночого дня.

І ось вже настала пора найголовніших і всіма особливо очікуваних і улюблених весняних свят – 1 і 9 травня.

Адже це не тільки свята гордості за свою країну, сліз радості і спогадів про Велику Перемогу, але і сама гаряча пора шашликів, виїздів на природу і навіть перших купань у водоймах!

І знову постає питання про те, скільки вихідних приготувало росіянам держава в ці дні.

Як відпочиваємо в травні 2017 в Росії

У березні цього року, під час святкування міжнародного жіночого дня, багато були засмучені тим обставиною, що на свято випав лише один вихідний день, після якого знову треба було приступити до праці.

Так, дійсно в минулі роки на святкування восьмого березня випадало два, а то і три вихідних дні підряд, а в 2017 році з цим не дуже пощастило. Але вже відомо, що в травні все буде інакше.

Федеральна служба з праці та зайнятості або як по – іншому називають цю організацію – Роструд повідомляє, що всього в травні буде 7 днів для відпочинку, які припадуть на святкові дні, з яких три дні поспіль – з 29 квітня по 1 травня включно припадуть на святкування Першотравня.

Друга порція відпочинку, а це цілих чотири дні поспіль – з 6 по 9 травня включно випадає на святкування найголовнішого дня для росіян – День Перемоги у Великій Вітчизняній Війні.

При цьому восьме травня вважається вихідним з тієї причини, що був проведений перенесення святкового дня з 7 січня 2017 року, так як цей день випав на суботу.

Постанова про перенесення святкових і вихідних днів прем’єр Дмитро Анатолійович Медведєв затвердив ще четвертого серпня 2016 року.

Як стає зрозуміло з цього графіка, між вихідними буде чотири робочих дні. Багато хто хотіли би, щоб вихідні в травні не переривалися, через те, що тривалий від’їзд стає неможливим, доводиться повертатися на роботу, а адже це теплу пору особливо хочеться провідати рідних і друзів.

Однак так було не завжди, були роки, коли країна відпочивала в травні поспіль 9 днів, як і в новорічні канікули. Та й зараз серед депутатів активно йде обговорення цього питання.

Пропонуються різні варіанти – від того, щоб зробити більш тривалими весняні канікули за рахунок скорочення зимових, адже краще і веселіше відпочивається тоді, коли на вулиці тепло і можна вибратися на природу і до того, щоб працівники самі могли вибрати, який варіант відпочинку їм підходить оптимально.

Деякі депутати пропонують зробити і ті і інші свята рівними по часу, а деякі взагалі хочуть прибрати всі додаткові вихідні дні, крім свят і додати до щорічної відпустки кожного працівника.

Консенсус поки не знайдений, тому в 2017 році залишається поки така схема – 3 дні відпочинку, 4 дні роботи і знову заслужений відпочинок на чотири дні. Нескладно підрахувати, що в травні 2017 року буде двадцять робочих днів і одинадцять вихідних в цілому.

Які ж свята чекають росіян і як проходить їх святкування

1 травня – Свято Весни і Праці.

Цей улюблений багатьма свято, що відзначається в перший день травня раніше називався Днем солідарності трудящих. Святкується він вже довгі роки в багатьох країнах і донині люди не проти весело провести час 1 травня.

Зазвичай у цей день відбуваються різноманітні ходи і демонстрації, ярмарки, концерти та інші розважальні заходи. У більше, ніж ста країнах по всьому світу люди дуже люблять і чекають на цей травневий свято. Він несе особливу енергетику об’єднання, урочистості.

Кульки і прапори, ошатні перехожі однозначно піднімуть настрій. Особливо радіють Першотравня діти, які ще не дуже розуміють суть свята, але щасливі раптовою появою додаткового вихідного дня, який до того ж можна провести всією сім’єю в урочистій обстановці.

Крім усього іншого, зазвичай першого травня починають роботу парки атракціонів для дітей. Так, справді є безліч причин любити цей весняний свято. Однак потрібно мати на увазі, що зараз цей день носить назву Свято Весни і Праці.

У 2017 році Першотравень випадає на понеділок, але так як йому передує два вихідних дні, то в цілому росіяни відпочинуть три дні поспіль.

9 травня – День Перемоги у Великій Вітчизняній Війні

Як відомо, війна прийшла в Росію несподівано 22 червня 1941 року і тривала довгі 4 роки, які забрали багато життів та принесли багато горя, руйнувань і втрат. Офіційна дата, коли Радянський Союз здобув

Велику перемогу над фашистськими загарбниками – це 9 травня 1945 року. Які емоції відчували люди в той самий день у далекому 1945 році, нам залишається тільки здогадуватися. Але в даний час ми всі відчуваємо гордість за наших батьків і дідів, величезне почуття вдячності і безмежної вдячності їм за цю перемогу.

У кожній душі прокидається почуття патріотизму, під час звучання військових пісень та урочистого параду перемоги.

Цей день росіяни відзначають з особливим розмахом, адже, на превеликий жаль, число тих, кого ми можемо заслужено привітати у цей день за подароване Росії світле майбутнє і мирне небо над головою, з кожним роком стає все менше. Тому держава намагається встигнути зробити максимум для наших ветеранів.

Прогноз погоди на ці дні радує і обіцяє відмінні вихідні в більшості регіонів неосяжної Росії. Багато хто за традицією відправляться на риболовлю, на дачу, до річки, щоб смажити м’ясо на багатті, і просто зустрітися з друзями і родичами по такому чудовому приводу.

Але є й такі, кому це все не потрібно. Трудоголіки, які хочуть працювати навіть в той час, коли вся країна відпочиває і труїть повітря запахом шашлику, повинні знати, що за трудовим законодавством робота у вихідні і святкові дні оплачується в подвійному розмірі.

Звичайно, це теж не поганий варіант проведення цих днів і можливість отримати додатковий заробіток.

Джерело: http://msmirnova.ru/