Не так давно стало відомо про спрощену, лайтовой версії всесвітньо відомої операційній системі Windows 10 Lite. Що це за звір і куди вона піде?

Поки ця спрощена десятка існує тільки у версії SDK, який, у свою чергу, використовують тільки розробники програмного забезпечення і не призначений для широкого кола користувачів.

Зміст

 • Інсайдерська інформація
 • «Поставити не можна встановити», — де кома?
 • Відео
 • Інсайдерська інформація

  Однак, вже зараз стали відомі деякі нюанси завдяки превью інсайдерам… От деякі:

  • Суперлегка і неймовірно швидка;
  • Завжди підключена до інтернету. Мабуть, для розвинених країн це вже як «само собою цілком логічна». У нас же можуть виникнути труднощі, не кажучи вже про різні віддалені куточки планети;

  Основний нюанс:

  Windows 10 Lite version буде оптимізована під новітній мобільний процесор Qualcomm Snapdragon 855. Таким чином, ми можемо припускати, що Microsoft запланувала масштабне захоплення мобільного ринку, а разом з ним і ринки планшетів, ультрабуків, планшетобуков…

  Чому б і ні? Вони вже міцно захопили самий глобальний ринок персональних комп’ютерів. А ось з переносними легкими пристроями у них поки йшло, м’яко кажучи, «не дуже».

  «Поставити не можна встановити», — де кома?

  Обережно і увагу! Не варто встановлювати жодну версію 10 Lite, поки її навіть в бета версії офіційно не викотила корпорація Майкрософт…

  Справа в тому, що судячи по оглядам західних фахівців і описами на їх блогах, все, що викладається тепер у інтернеті, це різні вироби-саморобки. І часто ці саморобки створені не просто так. Ось одна історія в моєму вільному перекладі з одного англомовного форуму:

  Спочатку порадувала досить висока швидкість і мінімалістичний зовнішній вигляд. Але після невеликого вивчення, наша команда зрозуміла, що це звичайна базова Win10, просто з максимально вирізаним функціоналом, який багато хто вважає зайвим. Приблизно як в піратській версії Game Edition.

  Крім того, тут зібрано багато ефекти, переходи та інше, а стандартні іконки замінені більш простими. Взагалі, все в інтерфейсі виконано по FLAT плоскому стилі. І здавалося б, навіть така штука буде цікава багатьом користувачам, вірно?

  На це і розрахунок. Приблизно на третій день використання, ми виявили дивну поведінку. Кілька стала збільшуватися навантаження на обладнання, а, судячи з інформації з нашого загального сервера в організації, що використовується в якості загального файрвола, в мережу йшли дивні зашифровані пакети на якісь невідомі сервера по всьому світу.

  Загалом, ця піратська Віндовс 10 лайт спочатку хоче максимально порадувати користувача і сподобатися йому. Головне — залишитися на комп’ютері, а тим часом, можливо новий користувач ще й розповість своїм друзям, колегам і безкоштовно прорекламує на форумах і в соц. мережах. Типу: «Дивіться, що я знайшов! Працює, літає і взагалі відмінна ОС, давно шукав таку!».

  У той же час, через деякий час вона поступово починає користуватися ресурсами. В якому саме напрямку? Поки невідомо, бо всі добре зашифровано. І сервера не зрозумій чиї, і пакети закриті від сторонніх очей.

  У кращому випадку це масовий заробіток криптовалют. Що в гіршому? Та що завгодно! Від DDOS атак на урядові сервера, до використання хакерами в найбрудніших цілях. Так що, встановивши сьогодні псевдокопию Windows 10 Lite, будьте готові до раптового стукоту у двері агентів ФБР.

  Відео

  А залишити свої відгуки та запитання Ви можете в коментарях нижче…