Вирішив вдихнути життя у свого дідуся. Була материнська плата ASUS P5KR, що працює разом з Core 2 Quad Q6600 (2.4 ггц). Захотілося збільшити продуктивність з боку процесора, а найголовніше малою кров’ю, тобто малими грошима.

Справа в тому, що моя плата працює на 775 сокеті і з самого потужного, що доступно під нього – це максимальний проц з лінійки «квадроциклів». Але погулявши по просторах інтернету, натрапив на цей цікавий серверний варіант.

Справа в тому, що даний «зіон» спочатку не призначений під 775 кріплення (зрізи під ключі розташовані в інших місцях), але друзі з піднебесної розточують краю і міняють місцями пару контактів, щоб процесор комфортно себе почував в 775 сокеті. Почитавши відгуки і переконавшись, що народ задоволений, зробив замовлення ось тут на Алиэкспресс у продавця Re Store.

Ще до оплати побачив, що люди дуже хвалять швидкість доставки від даного продавця. Спочатку не повірив, але посилку дійсно отримав через рекордні 8 днів на пошті. Такого у мене ще не було. Процесор прийшов у спеціальній упаковці, замотаної в пупырку. На вигляд як новий, за винятком пари ледь помітних подряпин.

Зміст

 • Параметри і характеристики
 • Перепрошивка Bios та Windows 10
 • Відгук і тести в іграх
 • Параметри і характеристики

  Конкретно до параметрів «каменя»:

  • Чотири ядра;
  • Базова тактова частота процесора — 3,00 Гігагерца;
  • Кеш-пам’ять — 12 Мегабайт L2 (що досить круто!);
  • Частота системної шини 1333 MHz
  • Розрахункова потужність — 80 W (тепловиділення менше, ніж у мого Core 2Quad)

  Перепрошивка Bios та Windows 10

  Тут треба зауважити, що для нормальної роботи потрібно перепрошивати BIOS материнської плати. Випробовувати удачу не став, перепрошился перед впровадженням. Модифікацію прошивки брав тут.

  У підсумку Xeon E5450 або просто«зіон» без проблем запустився, Windows 10 прийняла. Порівняно з попереднім швидкість помітно зросла.

  Відгук і тести в іграх

  Спільно з Radeon HD7770 І 8ГБ DDR2 вийшла цілком собі годна збірка для домашніх завдань і навіть будь-ніяких іграшок. GTA5 на минималках зі згладжуванням і роздільною здатністю 1440х900 відмінно тягне.

  На цьому конфіги я навіть пробіг новий Prey (теж все на мінімумі, природно). Про онлайн WOT або CS:GO промовчу, отже зрозуміло. Геймерам можу порадити хороший, але недорогий геймерську гарнітуру Kotion, звідти ж, з Алі, і ігрову мишу Razer. Спеціальна ж світлодіодне підсвічування на задню стінку монітора, дозволить краще занурюватися в те, що відбувається в іграх і поліпшити зовнішній вигляд робочого столу.

  У планах спробувати розігнати проц, на форумах маса гайдів як підняти швидкість. Ревізія Е0 без проблем бере 3.6 ГГЦ, що пристойно прискорює обчислювальну потужність.

  Зараз процесор охолоджується дешевої вежею DeepCool GAMMAX 200T. В стрес-тесті AIDA64 температури по ядрам навіть не наближалися до 55 градусів. Це позначається низький необхідний вольтаж XEON E5450. Він становить 1.1 вольта, а у «квадроциклів» зазвичай напуга тримається в районі 1.3.

  Таким чином, процесор ідеально підходить тим, хто хоче вдихнути життя в завалялися збірку на 775 сокеті.

  Тільки перевіряйте сумісність, так як хоча майже всі плати ASUS можуть з ним працювати, є шанси витратити гроші даремно.

  Ще раз, брав процесор Xeon під 775 материнку на Алиэкспресс ось тут. А на цій сторінці можна подивитися інші версії аналогічних, перероблених під сокет.

  А залишити свої відгуки та запитання Ви можете в коментарях нижче…