Грати для дитини також природно, як їсти, пити або спати. Саме в грі дитина проходить прискорений курс соціалізації і вчиться взаємодіяти з навколишнім світом і іншими дітьми.


Якщо дитина здатна самостійно розважити себе і більшу частину вільного часу приділяє грі, це породжує захоплення і розчулено кожного дорослого. Навпаки, якщо дитина не цікавиться грою, як процесом пізнання світу, це викликає подив і насторожує його батьків. Грати для дитини також природно, як їсти, пити або спати. Саме в грі дитина проходить прискорений курс соціалізації і вчиться взаємодіяти з навколишнім світом і іншими дітьми.
Також природно, що для гри малюкові потрібні іграшки – невеликі предмети, якими він може самостійно маніпулювати, наслідуючи дорослим і обігруючи сюжети, побачені в навколишньому світі.
Граючи, малюк розвивається!
Ще в 19 столітті лікарі та педагоги виявили зв’язок між фізичним і розумовим розвитком дитини. У цьому процесі важлива роль відводилася саме іграшок. Але лише сучасні виробники приділили належну увагу ідеям раннього розвитку. Сучасний ринок дитячих товарів представлений найрізноманітнішими видами іграшок, посібників і аксесуарів для ігор різної спрямованості.
Іграшки для дітей також важливі, як і предмети щоденного вжитку для дорослого. М’яка іграшка стане для малюка найкращим антидепресантом і допоможе йому боротися зі страхами. Звичайна машинка дозволить усвідомити причинно-наслідкові зв’язки і буде стимулювати малюка до фізичної активності. Конструктор розвине логічне мислення, а тематичні набори стануть відмінною підмогою в сюжетно-рольових іграх.
Такі категорії дитячих товарів “Дитячий транспорт” або “Домашні спортивні комплекси” значно розширили свій асортимент за останнє десятиліття. З’явилося безліч товарів допомагають у догляді за малюком, які також позитивно впливають на його розвиток, наприклад, рюкзаки-переноски або слінги.
Лялька, як найважливіша сходинка на шляху до соціалізації.
Окремо слід звернути увагу на найдавнішу іграшку, яка неймовірно актуальна і затребувана на сьогоднішній день. Без сумнівів, це лялька! Будь-яка людина, навіть самий маленький, потребу в спілкуванні. Дитина усвідомлює себе особистістю, але при цьому йому потрібна пара. Мама і тато – ті люди, яких він поважає, цінує і захоплюється ними. А іграшкова лялька – його друг, з яким можна спілкуватися нарівні, ділитися секретами і таємницями. На етапі раннього дитинства ляльками цікавляться і хлопчики, і дівчатка в рівній мірі. Але в розвитку дівчаток ляльки займають особливе місце. Кожна маленька леді – потенційно майбутня мати. Починаючи з трьох років, дівчинка активно приміряє на себе роль турботливої мами.
Як вибрати ляльку серед запропонованого різноманіття?
Насамперед, слід спиратися на вік дитини, для якого купується іграшка.
– Якщо це лялька для дівчинки до трьох років, то слід вибирати іграшку досить великого розміру – близько 30 – 40 см, в ідеї пупса з одягом, яка не знімається. Таку іграшку можна катати в колясці, спати з нею або годувати її.
– Для дівчаток від трьох до шести років також потрібні великі ляльки у вигляді новонароджених дітей. Але в цьому віці вже актуальні моделі зі знімними елементами одягу, великими наборами аксесуарів для догляду, наприклад, Baby Born або малюки Chou Chou.
– Якщо доведеться підібрати ляльку школярці, спочатку слід довідатися про її захоплення та інтереси. Часто сучасні діти захоплюються мультсериалами і колекціонують ляльок якійсь одній серії. Це можуть бути героїні Winx, маленькі Феї або принцеси з діснеївських мультфільмів. Такі ляльки зазвичай мають невеликий розмір. Їх зручно брати з собою в подорож або віднести в рюкзаку в школу, щоб пограти на перерві.
Щоб не помилитися, можна залучити до процесу вибору майбутню господиню. А для того, щоб не втомлювати дитину походами по магазинах, слід скористатися сучасними технологіями. Відвідавши разом з дочкою інтернет-магазин ляльок, ви зможете підібрати саме ту іграшку, про яку мріє дівчинка. Переваги таких покупок на обличчя.
– Вам не потрібно нікуди йти – достатньо лише мати комп’ютер, підключений до інтернету.
– Сучасні інтернет-ресурси пропонують зручну систему пошуку, що включає в себе різноманітні фільтри і сортування, що значно полегшує процес вибору необхідного продукту.
– Асортимент інтернет-магазину завжди значно ширше, ніж звичайного магазину іграшок. А ціни часто нижче, так як немає необхідності орендувати торгові площі, оплачувати роботу продавців-консультантів і т. д.
– Добре розвинена система доставок (кур’єрські, транспортні компанії) дозволить вам здійснювати покупки в інших містах і навіть країнах. Це стирає кордони і розширює ваші можливості. І найголовніше, що без особливих зусиль ваша маленька принцеса зможе самостійно робити вибір, відчуваю при цьому себе вже такої дорослої!