У вас не виходить розслабитися після вимогливою тижня? Ваше серце б’ється швидше, кров’яний тиск підвищується. Довгострокові надмірні гормони стресу можуть зашкодити здоров’ю та призвести до тривозі, хвороби серця, депресії, збільшення ваги, втрати пам’яті і зниження концентрації.

Отже, давайте розберемося, як позбутися від стресу, коли заспокійливий або ромашковий чай не працюють? Перевірте ці альтернативні засоби зняття стресу, рекомендовані фахівцями в недавніх дослідженнях.

Рано вставайте. Може вважатися нелогічним, відбирати у себе сон, але даючи собі додаткові 20 хвилин ранкового пробудження. Головне не тільки тривалість сну, але і те, на скільки ви міцно спите, почитайте статтю про “Гірші і кращі продукти для сну”. Перш ніж піти на роботу або вчиняти інші важливі справи, ви відчуєте себе більш свіжим, і менше виснаженим. Сконцентруйтеся на собі. Подумайте про ваших справах, запланованих на день, або почитайте щось цікаве. Ваш день тоді буде йти набагато м’якше.

Створіть заспокійливу простір. Дослідження показують, що кольори: сірий, зелений або синій, сприяють розслабленню. Є багато способів, оточити себе різними тонами, які можуть полегшити стрес. Змініть комп’ютерну заставку, пофарбуйте стіни в заспокійливий колір і т. п.

Прибирання зайвого сміття. Коли ви емоційно виснажені, ви не хочете нічого робити. Очищення вашого навколишнього простору, допоможе вам відчувати себе спокійніше. Матеріальна чи видима організація призводить до емоційної дисциплінованості.

Візуалізація стресових думок. На роботі неприємності. Ваш чоловік забув погуляти з собакою. Спробуйте уявити всі ці події в незвичайній формі. Ваші думки, як в небі хмари, дрейфують над головою. Коли ви спостерігаєте за ними, як за психічними об’єктами, які приходять і йдуть, вони стають краще, меншою мірою загрозливо й емоційні.

Робота з м’язами тіла. Цей метод з’явився в 1930-х роках, і він дієвий донині. Ідея релаксації полягає в роботі з м’язовим апаратом нашого тіла, що надалі дарує полегшення всьому організму. Напружуйте і розслабляйте м’язи 5 секунд по черзі, починаючи з голови і закінчуючи нижніми кінцівками.

Дихайте глибоко. Незалежно від вашого проведення часу, присвятіть собі одну хвилину, щоб дихати глибоко через ніс, не груди вдихаючи повітря, а животом. Таке глибоке дихання допоможе почуватися спокійніше. Завдяки такому типу дихання, кисень доставляється клітин у великій кількості, що допомагає тілу розслабитися.

Змініть ваші думки. Перед стресом завжди стає гірше і необхідно використовувати свої думки, для набуття впевненості і спокою. Наприклад, коли ви відчуєте напругу в тілі, почніть подумки фокусуватися на всіх позитивних речах, які знаходяться навколо вас. Напишіть список, тих деталей, які вам допомагають розслабитися, веселять вас, і зберігайте їх в смартфоні або в записній книжці. Вони посприяють вам у будь-який час перестати сумувати.

Акупунктура. Ви застрягли в пробці, або збираєтеся злитися на когось. Час прийшов, попрацювати над собою. Натискаючи на потрібні точки, що знаходяться на тілі, звільняється м’язову напругу, і збільшується струм крові. Простіше за все необхідно почати з простору між бровами. Натисніть між бровами вказівним пальцем і утримуючи позицію одну хвилину, використовуючи не сильний вплив. Так ви швидше розслабитеся.

Запах. Будь-хто, хто нюхав букет з троянд або вдихав морське повітря, знає, що деякі аромати можуть бути заспокійливими. Вважається, що різні запахи, які можуть змінювати настрій, стимулюючи відділи мозку, впливають на емоції.

Сподіваюся ця стаття допоможе вам позбавитися від стресу.

Джерело: http://papaznaet.com.ua/