Діти особливо чутливі до батьківської мови. Якщо вам здається, що вони вас зараз зовсім не слухають, то пізніше можете почути власне дослівно вислів, тільки вже у вигляді осуду ваших дій.


Діти особливо чутливі до батьківської мови. Якщо вам здається, що вони вас зараз зовсім не слухають, то пізніше можете почути власне дослівно вислів, тільки вже у вигляді осуду ваших дій.
До фраз матері гранично уважні дівчинки. З кого, як не з мами, брати приклад поведінки в різних ситуаціях. Якщо мама віддає перевагу брендові сукні, то нехай готується, що її донька теж буде віддавати перевагу брендовий дитячий одяг. Звичайно, в дошкільному віці ще можна заощадити, купуючи недорогі дитячі сукні, а от пізніше доведеться звернутися до більш дорогим екземплярів.
Втім, платтячка зовсім не заважають дівчинці цікавитися іграшками для хлопчиків, наприклад, машинками. Але часто мами цілком здоровий інтерес дитини до навколишнього світу перебивають фразами: це тільки для хлопчиків. Це з дитинства формує трохи неправильний стереотип, що дівчинка народилася тільки для того, щоб демонструвати свою красу, тобто бути принцесою. А потім батьки нарікають із-за раннього користування косметикою, побачень в 12 років і міні-спідниць.
Ще одна улюблена фраза всіх, кому пощастило мати доньку: дівчатка так не роблять. Без пояснень, чому не можна лаятися, лазити на дерева, стрибати на ліжку, мами просто автоматично повторюють завчені фрази. А ось у дорослому житті дівчини це може стати серйозною перешкодою, наприклад, на шляху кар’єрі.
Може, чоловікам в житті і легше, але це стосується певних сфер. Не потрібно виховувати феміністку, починаючи з дитячого садка. Краще нехай дівчинка знає, що її успіх, насамперед, залежить від старань, знань, віри в себе, а не від статевої приналежності.
А ці вічні розмови про схуднення. Ви вважаєте, що донька теж повинна їх чути? Все, що стосується фігури і невдоволення своєю зовнішністю, в підлітковому віці може вилитися в страшні комплекси. Дівчатка починають мучити своє тіло, намагаючись добитися позитивного відгуку або просто увійти в «касту тих, що худнуть», адже всі сидять на дієті. Краще ознайомити дитину з правильним харчуванням, прищепити любов до посильним фізичним вправам, активного способу життя.
Ну, і найголовніше, ніколи не кажіть своїй дівчинці, що хотіли б народити хлопчика, навіть якщо після цього буде слідувати фраза про те, що зараз ви задоволені донькою. Нехай вважає, що вона завжди була для вас бажаною дитиною, і тоді тонка нитка довіри між вами ніколи не перерветься.