Літієві батареї 18650 правильніше називає літієво-іонними акумуляторами, так як сучасні робляться саме такими, раніше були і інші.

Код назви містить у собі розміри: 18 мм — діаметр, 65 міліметрів — довжина. Номінальна робоча напруга — 3,6 Вольт, ЕРС (без навантаження та максимально при зарядці) — 4.2, мінімальний безпечний заряд — 3V.

Зміст

 • Види
 • Зберігання і як збільшити строк служби
 • Реальна ємність
 • EAIEP
 • Зарядні пристрої
 • Відео
 • Загальна інформація
 • Як самому зібрати
 • Все, що потрібно знати…
 • Як дізнатися ємність
 • Види

  Крім різних брендів існує також два різновиди:

  • Захищені і…;
  • Не захищені, як всі вже здогадалися .

  Захищені містять в собі додаткову плату, яка стежить за відсутністю перезаряду, який, як відомо, самим згубним чином впливає на елементи. Без захисту, як правило, використовуються найчастіше у всіх областях (велосипедних і автомобільних акумуляторах, в ноутбуках, в повербэнках і т. д.), де за зарядам стежить одна загальна мікросхема в пристрої або зарядному пристрої.

  Вибір зрозумілий: навіщо підвищувати вартість кожної батарейки окремо, якщо можна однією загальною платою контролювати процес заряду.

  Не захищені краще юзати в різних самодєлках і там, де аккумы стоять в послідовному ланцюжку один за одним для підвищення сумарного напруги на виході. У них є тільки банку з хімічним розчином і ніякої додаткової електроніки.

  Як відрізнити одні від інших? Візьміть лінійку і якщо довжина 65-66 мм., то у вас в руках звичайні. Якщо ж 68-70, вітаю або співчуваю, це захищені!

  Зберігання і як збільшити строк служби

  Літієво-іонні акумулятори 18650, як і всі подібні, краще зберігати у темному прохолодному місці при полузаряде. Для збільшення терміну служби радимо не розряджати нижче 40%.

  Також, вони дуже бояться високих температур. Так що не зберігайте їх на горищі і влітку в сараї. При правильному використанні вони працюють 2-3 роки.

  Реальна ємність

  Сьогодні не існує батарейок Li ion ємністю понад 3600 маг. Просто не існує таких технологій і обмеження пов’язано з хімічними процесами всередині. Якщо хтось із продавців пропонує більше, то це явний обман і не варто мати ніякої справи ні з продавцем, ні з виробником-брендом.

  Найбільш популярні і добре зарекомендували себе акумулятори носять код icr18650-26f або без «f» в кінці. В даному коді цифра «26» означає ємність 2600 мАЧ. Найбільш популярні виробник — Samsung.

  Як кажуть досвідчені покупці на Алі і в інших китайських магазинах, є цілком гідні маловідомі бренди — це LiitoKala, VariCore і Antirr. Але брати треба тільки у офіційних представників, так як і тут існує велика кількість підробок. Всіх офіціалів на Алиэкспресс можна знайти за цим посиланням.

  EAIEP

  Ще один відомий китайський бренд — EAIEP. Його величезним плюсом є співвідношення ціни/якості, куди вигідніше тих же Самсунгов, особливо якщо брати дрібним оптом. Ось посилання на офіційного продавця — там точно можна знайти тільки оригінали.

  Зарядні пристрої

  Для формату 18650 теж існує багато зарядников. Тут одним з самих популярних і якісних недорогих є вже знайомий нам LiitoKala Lii402. Чому саме воно, дивіться в цьому огляді.

  Якщо ж хочете вивчати ємність, заряд-розряд кожної окремої банки, її опір, регулювати струм, що робити «реанімацію» старих елементів і т. д., то краще використовувати блок IMAX B6. Але це тим, у кого руки є, і на все це!

  Рекомендований струм заряду вказує виробник. Але не завжди! Як правило, він не може перевищувати ємність батареї. Таким чином, якщо вона на 2000 мач, то струм заряду можна подавати більш 2А, а для продовження терміну служби краще подавати взагалі в два рази нижче цієї. Правило одне: чим менший струм, тим довше проживе банку.

  Відео

  Загальна інформація

  Як самому зібрати

  Якщо погано з грошима і є бажання походити по майстерням ноутбуків в пошуках старих ноутбучних акумуляторів за копійки, раджу подивитися відео нижче.

  Хлопець зібрав собі відмінний елемент живлення за 50$, досконально вивчивши, протестувавши і використавши правильно купу мотлоху. Для пайки можна використовувати таку паяльну станцію. Дивимося:

  Все, що потрібно знати…

  Aka Kasyan з Донетска України я знаю давно з його блогу і відеороликів. Це справжній фахівець по всій електроніці і компонентів. Ось його інформаційне відео:

  Як дізнатися ємність

  Тільки для тих, у кого є руки», а також хоча б один (а краще два) тестер (мультиметр):

  А залишити свої відгуки та запитання Ви можете в коментарях нижче…