Травневі свята – довгоочікувані дні, коли можна розслабитися і відпочити. Це прекрасна можливість вибратися на природу, порибалити або ж відкрити дачний сезон. Для когось ці кілька теплих днів – час для генерального прибирання і наведення порядку в будинку.

Так чи інакше, щоб оптимально використовувати даний часовий ресурс необхідно знати, на які конкретно дні припадають свята. Ця інформація допоможе грамотно спланувати свій час, щоб встигнути зробити все задумане.

Як відпочиваємо в травні 2017

1 Травня

Як відомо, травень дарує людям два головних свята і обидва вони в першій третині місяця. Перший з них – Першотравень, можна відчути навіть трохи заздалегідь – вже з 29 квітня.

Т. к. останні дні четвертого місяця (квітня) випадають на суботу та неділю, виходить, що до 1 травня люди відпочинуть вже 2 законних вихідних, а потім ще можуть святкувати 1 Травня, що випадає на понеділок.

Чому цей день – святковий

В цей день проходять масові демонстрації і посилюється політична і народна активність. Правильна назва цього свята – Свято Весни і Праці. Це найменування закріплено з 1992 року, а до цього Першотравень називався Днем міжнародної солідарності трудящих.

Примітно, що свято має справді глобальний масштаб – його відзначають по всьому світу, більш ніж у 140 країнах. Китайці та американці відзначають День праці (правда, не в травні, а у вересні), а японці у листопаді святкують День подяки праці.

Незважаючи на розбіжність дат, коріння свят впираються в одну конкретну історичну подію. На подив росіян (особливо людей старших поколінь, які народилися в СРСР), у яких Першотравень міцно асоціюється з комуністичною революцією і святом народних мас Радянського Союзу, зародився свято в іншій країні і навіть зовсім на іншому материку.

Прабатьківщиною Першотравня є Австралія, де вперше робітники вимагали скорочення робочого дня до 8 год.. Далі цю тенденцію підхопили трудящі по всій Землі – у Франції та Англії, Канаді і США, і всюди ця вимога виробляло широкий резонанс.

Російська Імперія також не залишалась осторонь і російські люди стали відзначати 1 Травня. Після революції святкове назва дня звучало з комуністичним забарвленням – День Інтернаціоналу.

Сьогодні свята не властива яскраво виражена політична ангажованість. І хоча багато партій організовують свої заходи, для більшості росіян 1 Травня – це, насамперед, день, коли можна на законній підставі не вийти на роботу, а зайнятися домашніми справами або насолодитися теплими сонячними хвилинами.

9 Травня

В цей раз росіянам особливо пощастило, адже представлена можливість повноцінно відпочивати цілих 4 дні! Це стандартні вихідні – 6 і 7 – го, а також у святкові дні 8 та 9 – го.

Чим ближче до літа, тим виразніше в повітрі відчувається тепло і літній настрій. На чотири дні можна буде покинути місто і поїхати куди – небудь в село, де панує роздолля і приплив свіжого повітря.

А можна поїхати в міні – тур або ж, взявши відгули на ті робочі дні, що між Першотравнем та Днем Перемоги і реалізувати давню мрію – відправитися в невелику подорож або на моря!

Тут все індивідуально, залежить від уподобань і звичайно ж від фінансових можливостей. Як би те ні було, у травні можна гарненько відпочити і зарядитися енергією для подальшої трудової діяльності і життя в цілому.

День Перемоги

Рівно 72 роки тому радянська Червона армія розгромила фашистську Німеччину, оккупировавшую значну частину Східної та Західної Європи. Більше 70 – и років пройшло з тих пір, але кривавий урок історії не забутий.

Люди пам’ятають і шанують пам’ять минулого, запрошують ветеранів Великої Вітчизняної Війни на пам’ятні заходи, кладуть квіти на братські могили солдатів. На Червоній площі проходить головний парад, де тисячі військовослужбовців та десятки одиниць військової техніки демонструють готовність Росії до відбиття будь-яких актів агресії в її бік.

Це важливе і знаменне в мирний час, тому що така пам’ять не дозволяє людству повторювати своїх помилок і утримує його від розв’язання Третьої світової війни.

Місяць травень багатий на події і заходи. Сьогодні сутички і страйки, як і загарбницькі війни, вже не стрясають планету в таких масштабах. Люди можуть спокійно жити і працювати, а вихідні проводити в сімейному колі.

Робочих змін у травні (при стандартному графіку) належить 20. Не робочі дні займають більше третини всього місяця – 11 днів.

Офіційні святкові дні регламентуються ст. 112 ТК РФ, при цьому скорочених передсвяткових днів у травні 2017 не буде, адже всі вони припадають на вихідні дні.

Однак деякі лояльні роботодавці цілком можуть піти назустріч своїм співробітникам і відпустити їх на годинку – інший раніше, тут все залежить від рівня корпоративної культури та взаємовідносин керівника і підлеглих.

Як провести всі ці вільні дорогоцінні травневі дні – кожен вирішує сам і в цьому принадність.

Немає ніяких примусових заходів – ходи і демонстрації проходять виключно за бажанням самих демонстрантів, а за «маївки» – колективний відпочинок на природі вже не передбачені які – небудь санкції, як це було в царській Росії, коли поліція розганяла такі несанкціоновані зустрічі трудящих.

Сьогодні травень дарує людям відпочинок і свободу, погода в п’ятому місяці року прихильна – світить сонце і в багатьох містах вже відсутній сніг.

Звичайно, Росія – величезна країна, тому кліматичні умови регіону різняться, проте, вихідна настрій панує повсюдно і це об’єднує всіх працюючих громадян Російської Федерації.

До речі, любителям шукати у всьому сенс і привід буде цікаво дізнатися, що в травні є і менш популярні свята. Їх багато – найчудовіші з них, це День матері 8 Травня Всесвітній день без тютюну в останній день цього ласкавого місяця.

А 24 число символічно для людей, кому за службовим обов’язком необхідно знати виробничий календар з усіма його датами – це День кадровика, які і відповідають за те, щоб співробітники на місцях були в курсі, коли їм належить старанно працювати, а коли настільки ж інтенсивно відпочивати!

Джерело: http:///